Osuszanie

Ten przewodnik przeznaczony jest dla klientów interesujących się rozwiązaniami z zakresu osuszania powietrza. Zapewnia informacje na temat metod usuwania nadmiernej i niepożądanej wilgoci.
 • Jak powstają najlepsze wina we Włoszech?

  Jak powstają najlepsze wina we Włoszech?

  Osuszacze powietrza często wykorzystuje się w przemyśle spożywczym do suszenia owoców, warzyw lub nasion. W tego rodzaju produkcji bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej temperatury i poziomu wilgotności w pomieszczeniach, w których przechowywane są produkty.
 • MASTER DH 44 – skuteczne osuszanie

  MASTER DH 44 – skuteczne osuszanie

  Profesjonalny osuszacz MASTER DH 44 skutecznie usuwa nadmiar wilgoci z budynków, przyspiesza ich osuszanie, a także wspomaga wiele procesów technologicznych. Wykorzystywany jest podczas prac budowlanych, w halach przemysłowych i produkcyjnych, warsztatach lub w magazynach.
 • MASTER DH 752 - efektywne osuszanie

  MASTER DH 752 - efektywne osuszanie

  Osuszacz powietrza MASTER DH 752 skutecznie usuwa nadmiar wilgoci z budynków oraz przyspiesza ich osuszanie. W branży HORECA wykorzystywany jest m.in. w piwnicach, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych, pralniach, suszarniach, szatniach, itp.
 • Metody osuszania

  Metody osuszania

  Osuszanie powietrza jest procesem polegającym na zmniejszeniu ilości pary wodnej zawartej w powietrzu. Osuszać powietrze można na kilka sposobów: poprzez ogrzewanie i wentylację lub przy użyciu osuszaczy kondensacyjnych bądź adsorpcyjnych.
 • Jak to działa? Zasada działania osuszaczy kondensacyjnych

  Jak to działa? Zasada działania osuszaczy kondensacyjnych

  Najważniejszą częścią kondensacyjnego osuszacza powietrza, jest sprężarkowy układ chłodniczy. To dzięki niemu możliwe jest uzyskanie kondensacji pary wodnej, a tym samym obniżenia zawartości wody w powietrzu. Sercem układu chłodniczego...
 • Zasady eksploatacji osuszaczy powietrza

  Zasady eksploatacji osuszaczy powietrza

  Podstawowe zasady eksploatacji osuszaczy. Dowiedz się jaki jest właściwy sposób eksploatacji osuszaczy kondensacyjnych oraz osuszaczy adsorpcyjnych. Poznanie kilku podstawowych zasad pozwoli Ci we właściwy sposób używać ten produkt.
 • Budowa osuszaczy kondensacyjnych

  Budowa osuszaczy kondensacyjnych

  Ze względu na rodzaj zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, osuszacze kondensacyjne można podzielić według następujących kryteriów: rodzaj sprężarki, sposób odszraniania, przeznaczenie, rodzaj organu dławiącego, rodzaj wentylatora, rodzaj wymienników, rodzaj obudowy.
 • Osuszanie oraz jego metody

  Osuszanie oraz jego metody

  Osuszanie powietrza jest procesem polegającym na zmniejszeniu ilości pary wodnej zawartej w powietrzu poprzez zastosowanie odpowiednich metod. Bezpośrednie usunięcie wilgoci z powietrza może nastąpić przez obniżenie temperatury...
 • Zastosowanie osuszania powietrza

  Zastosowanie osuszania powietrza

  Nadmiar wilgoci w powietrzu może być przyczyną powstawania niepożądanych skutków, takich jak złe samopoczucie, choroby, straty materialne oraz powodowanie wzrostu ryzyka wypadków przy pracy. Można im zapobiegać przez zmniejszanie zawartości wody w powietrzu.
 • Zalała mnie sąsiadka - co robić? Jak szybko osuszyć mokre ściany?

  Zalała mnie sąsiadka - co robić? Jak szybko osuszyć mokre ściany?

  Jeśli kiedykolwiek zostałeś zalany przez sąsiada lub pękła ci rura w pionie, doskonale zdajesz sobie sprawę, z czym to się wiąże. Po pierwsze - szkody w mieszkaniu, czyli mokre ściany i wszechobecny nieprzyjemny zapach wilgoci.
 • Sposoby na wilgoć. Jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

  Sposoby na wilgoć. Jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

  Wg ekspertów, przeciętny poziom wilgoci w mieszkaniu powinien wynosić od 45-55%. Każde odchylenie od tej normy może powodować dyskomfort. Za niski poziom wilgotności powoduje, że powietrze jest zbyt suche. Znaczny wzrost tego poziomu z kolei..
 • Sposób na mokre tynki. Co zrobić, aby przyspieszyć prace remontowe?

  Sposób na mokre tynki. Co zrobić, aby przyspieszyć prace remontowe?

  Dla murarzy, tynkarzy i malarzy okres jesienno-zimowy to czas pełen wyzwań. Postępy przy wielu pracach uzależnione są bowiem od otaczającej aury, która jak wiadomo o tej porze roku bywa bardzo zmienna. Jednak pomimo niskich temperatur, silnych wiatrów..
 • Budowa w zimie - jak walczyć z zaciekami na ścianach?

  Budowa w zimie - jak walczyć z zaciekami na ścianach?

  Przypadek pana Huberta z jednej z podpoznańskich miejscowości pokazuje, że problemy z mokrymi tynkami mogą zaskoczyć każdego, komu przyszło prowadzić prace tynkarskie w zimie. Wg ekspertów budowlanych prace tynkarskie mogą być wykonywane w okresie zimowym...
 • Osuszacze kondensacyjne - najczęściej zadawane pytania

  Osuszacze kondensacyjne - najczęściej zadawane pytania

  Jak osuszać? Najlepszym sposobem pozbycia się zbyt wysokiej zawartości wody w powietrzu jest użycie osuszaczy powietrza. Do czego służą osuszacze? Osuszacze służą do obniżania zawartości wody w powietrzu, a tym samym do osuszania przedmiotów przebywających w jego atmosferze.