Certyfikat ISO

Ogrzewanie

Ten przewodnik zawiera wskazówki i uwagi dotyczące używania mobilnych i stacjonarnych nagrzewnic firmy Master Climate Solutions. Pomaga odnaleźć wszystkie dodatkowe informacje na temat urządzeń tego typu.
 • Jak ogrzewać magazyny, hale produkcyjne i inne duże obiekty przemysłowe

  Jak ogrzewać magazyny, hale produkcyjne i inne duże obiekty przemysłowe

  Ogrzewanie dużych powierzchni przemysłowych stanowi wyzwanie. Jeśli system nie jest dobrze przemyślany, ryzykujesz ogrzewanie obszarów, które tak naprawdę nie wymagają ogrzewania, w wyniku czego twoje koszty energii mogą drastycznie się zwiększyć.
 • Dezynfekcja termiczna skutecznie zabija bakterie i wirusy

  Dezynfekcja termiczna skutecznie zabija bakterie i wirusy

  Ciepło jest najlepszym sposobem na dezynfekcję. Przenika ono głęboko we wszystkie powierzchnie, skutecznie zabijając bakterie i dezaktywując wirusy. Efekty dezynfekcji termicznej można zmierzyć i udokumentować za pomocą systemu Master IMCS.
 • Mocne grzanie - MASTER AIR BUS

  Mocne grzanie - MASTER AIR BUS

  Mobilne nagrzewnice MASTER AIR-BUS to wyjątkowe urządzenia do zadań specjalnych. Polecamy je wszystkim tym, którzy potrzebują dużej mocy grzewczej. Producent, firma Master Climate Solutions oferuje kilka modeli w zakresie od 75 do 220 kW.
 • Nagrzewnica MASTER BV 500 - nowy wymiar ogrzewania

  Nagrzewnica MASTER BV 500 - nowy wymiar ogrzewania

  MASTER wprowadza do oferty nową, absolutnie innowacyjną, olejową nagrzewnicę z odprowadzaniem spalin – MASTER BV 500, która doskonale łączy w sobie najlepsze cechy dwóch dotychczasowych serii: BV i AIR BUS.
 • Nagrzewnica elektryczna MASTER B 15

  Nagrzewnica elektryczna MASTER B 15

  Nagrzewnica elektryczna MASTER B 15 o regulowanej mocy 7,5 -15 kW jest polecana do szybkiego ogrzewania pomieszczeń, takich jak biura, sklepy, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, magazyny. Może stanowić samodzielne źródło ciepła lub wspomagać istniejącą już instalację grzewczą.
 • Nagrzewnice elektryczne i promienniki

  Nagrzewnice elektryczne i promienniki

  Utrzymanie właściwego tempa robót budowlanych w zimie stanowi duże wyzwanie, głównie ze względu na niskie temperatury. Skutecznym rozwiązaniem są nagrzewnice elektryczne i promienniki, które...
 • Profesjonalna nagrzewnica MASTER B 150

  Profesjonalna nagrzewnica MASTER B 150

  MASTER B 150 to od wielu lat zdecydowany bestseller wśród nagrzewnic olejowych bez odprowadzania spalin. Stanowi podstawowe wyposażenie ekip budowlanych, chętnie wykorzystuje się ją również w warsztatach i magazynach.
 • Przenośne nagrzewnice i osuszacze MASTER

  Przenośne nagrzewnice i osuszacze MASTER

  Przenośne nagrzewnice MASTER to najczęściej stosowane urządzenia do ogrzewania i osuszania budynków oraz przestrzeni półotwartych. Dzięki nim prace budowlane i remontowe mogą być prowadzone niezależnie od warunków pogodowych.
 • Skuteczne ogrzewanie warsztatów - przenośne nagrzewnice MASTER

  Skuteczne ogrzewanie warsztatów - przenośne nagrzewnice MASTER

  Przenośne nagrzewnice powietrza to doskonały sposób na efektywne i niedrogie ogrzewanie warsztatów. Są szybkie i proste w instalacji, tanie w eksploatacji i bardzo wydajne.
 • Efektywne ogrzewanie mobilne - nagrzewnica olejowa MASTER BV 77

  Efektywne ogrzewanie mobilne - nagrzewnica olejowa MASTER BV 77

  Nagrzewnica olejowa MASTER BV 77 z odprowadzaniem spalin to zdecydowanie najbardziej funkcjonalna nagrzewnica powietrza na rynku, bardzo często stosowana również w branży HORECA.
 • Jak dobrać moc urządzenia?

  Jak dobrać moc urządzenia?

  Przed wyborem nagrzewnicy należy określić niezbędną minimalną moc grzewczą dla danego pomieszczenia.

 • Orientacyjne wymagania cieplne dla budynków o różnej konstrukcji i izolacji

  Orientacyjne wymagania cieplne dla budynków o różnej konstrukcji i izolacji

  Wydajność - Nowe budynki ze średnią izolacją - Stare budynki ze średnią izolacją - Szklarnie z podwójną szybą - Szklarnie bez izolacji.
 • Bezkonkurencyjne nagrzewnice Master BV - stworzone przez specjalistów

  Bezkonkurencyjne nagrzewnice Master BV - stworzone przez specjalistów

  Przenośne nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak np., budownictwo czy rolnictwo. Stąd też na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu. Problem pojawia się...
 • Okresowy przegląd nagrzewnic powietrza - podstawowe zasady konserwacji

  Okresowy przegląd nagrzewnic powietrza - podstawowe zasady konserwacji

  Jesienne zimne poranki coraz częściej przypominają o tym, że zima zbliża się wielkimi krokami. Przygotowując się na nadejście mroźnej pogody warto sprawdzić stan techniczny urządzeń, które w ubiegłym roku pomagały nam walczyć z zimnem. Przenośne nagrzewnice powietrza...
 • Zimowe inwestycje, czyli sekret ogrzewania dużych obiektów

  Zimowe inwestycje, czyli sekret ogrzewania dużych obiektów

  Czy można znacząco ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem zachowując przy tym wysoką efektywnośd grzania? W jaki sposób przy minimalnych kosztach zapewnić ciepło w dużych obiektach? Dlaczego warto zwrócić uwagę nie tylko na wybór urządzenia...
 • Dmuchamy na zimne, ciepło w zasięgu ręki

  Dmuchamy na zimne, ciepło w zasięgu ręki

  W sezonie grzewczym najbardziej poszukiwanymi na rynku produktami są różnego rodzaju urządzenia dostarczające ciepło. Piece, kaloryfery, termowentylatory to temat bardzo często pojawiający się podczas rozmów nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej.
 • Nagrzewnice Master rozgrzewają artystów podczas XIX Finału WOŚP

  Nagrzewnice Master rozgrzewają artystów podczas XIX Finału WOŚP

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W całej Polsce odbyły się imprezy, koncerty, festyny, podczas których zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W Poznaniu...
 • Niestraszne mrozy na Politechnice - budowa nowego wydziału trwa

  Niestraszne mrozy na Politechnice - budowa nowego wydziału trwa

  Już za niespełna kilka miesięcy Politechnika Poznańska będzie mogła poszczycić się nowym Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii, które powstaje u zbiegu ulic Berdychowo i Jana Pawła II w Poznaniu. Firma Budimex S.A., która wygrała przetarg...
 • „Bitwa na głosy” - nagrzewnice Master rozgrzewają uczestników programu

  „Bitwa na głosy” - nagrzewnice Master rozgrzewają uczestników programu

  Bitwa na głosy - największe tej wiosny show muzyczne Telewizji Polskiej zgromadziło przed telewizorami szerokie rzesze widzów. Niezwykły rozmach i towarzyszące imprezie niesamowite emocje są wynikiem wielu miesięcy przygotowań. Swój udział w zapewnieniu...
 • Niezastąpione na każdej budowie - przenośne nagrzewnice powietrza

  Niezastąpione na każdej budowie - przenośne nagrzewnice powietrza

  Mobilne nagrzewnice powietrza to niezawodny sposób na szybkie ogrzanie różnorodnych miejsc i pomieszczeń. Gdy inne rozwiązania zawodzą lub zwyczajnie warunki nie pozwalają na ich zastosowanie, tego typu urządzenia z pewnością się sprawdzą.
 • Czym suszyć plony?

  Czym suszyć plony?

  Okres zbiorów to czas wytężonej pracy dla większości rolników. W tym roku kapryśna pogoda komplikuje nieco plany i często przysparza sporo problemów. Padające deszcze powodują, że zebrane zboże i warzywa są bardzo wilgotne, a co za tym idzie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.