Najtańsze chłodzenie na świecie


KLIMATYZERY EWAPORACYJNE MASTER


Klimatyzery ewaporacyjne MASTER są zdecydowanym liderem na rynku w ochładzaniu budynków przemysłowych, produkcyjnych, warsztatów, galerii handlowych czy innych budynków użyteczności publicznej. Dzięki zastosowaniu naturalnej metody ewaporacji są bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska i tym samym stanowią doskonałą i znacznie tańszą alternatywę dla tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych z czynnikiem chłodzącym.


Dlaczego klimatyzery ewaporacyjne?


Klimatyzery ewaporacyjne wykorzystują naturalny proces, w którym woda absorbuje ciepło poprzez parowanie wytwarzając w efekcie chłodny powiew powietrza. Urządzenia te zostały wyposażone w mokre wkłady nasączone wodą, dzięki którym gorące powietrze wtłaczane za pomocą wentylatora zostaje naturalnie schłodzone. Klimatyzery ewaporacyjne MASTER dodatkowo skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów.

Zużycie energii jest nawet do 90% niższe niż w przypadku tradycyjnych klimatyzatorów. Obniża to znacznie koszty eksploatacji. Sama instalacja również nie wymaga wysokich nakładów finansowych, a do jej wykonania można wykorzystać istniejące już systemy wentylacyjne. W przypadku klimatyzerów przenośnych koszty instalacji zostają zredukowane do zera.

Klimatyzery stacjonarne pozwalają schłodzić zarówno cale obiekty, jak i wydzielone strefy. Podczas ich pracy drzwi i okna mogą być otwarte, co zapewnia stałą wymianę świeżego powietrza.

Wszystkie modele zostały wyposażone także w filtr zewnętrzny, który skutecznie zatrzymuje kurz i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu wzrasta wydajność wkładów chłodzących. Wszystko to sprawia, że seria klimatyzerów MASTER BCF 230 może być dowolnie dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Klimatyzery przenośne MASTER


Klimatyzery przenośne MASTER doskonale sprawdzą się jako rozwiązanie tymczasowe na letnie miesiące w warsztatach, magazynach, centrach handlowych czy restauracjach. Są proste w obsłudze i łatwe w transporcie oraz nie wymagają skomplikowanej instalacji. Można je zastosować w dowolnym miejscu, a w ofercie MASTER dostępnych jest kilka modeli o różnej wydajności. Te największe o przepływie powietrza 20 000 m3/h mogą chłodzić pomieszczenia o powierzchni nawet do 400 m2. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość stosowania ich na otwartej przestrzeni, np. w magazynach podczas prac rozładunkowych lub w trakcie letnich robót instalacyjnych prowadzonych na zewnątrz.Profesjonalne wentylatory


Często systemy klimatyzacyjne są wspierane lub zastępowane przez wentylatory. Zapewniają one sprawną cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń, co zwiększa komfort pracy oraz niejednokrotnie umożliwia prawidłowe prowadzenie procesów produkcyjnych. Firma MASTER posiada w swojej ofercie profesjonalne wentylatory oraz dmuchawy o dużych przepływach powietrza.
Wentylatory przenośne MASTER DF posiadają regulowany strumień nadmuchu oraz poziomą i pionową rotację. Dmuchawy z serii BL mają możliwość podłączenia giętkich przewodów po stronie nadmuchu i ssania, dzięki czemu mogą wytwarzać ruch powietrza na duże odległości.

Szczególnym zainteresowaniem wśród zakładów produkcyjnych i warsztatów cieszą się także wentylatory stropowe, które najczęściej wspierają systemy klimatyzacyjne. W zimie zapewniają skuteczną cyrkulację unoszącego się ku górze ciepłego powietrza, latem natomiast wytwarzają strumień powietrza, który obniża odczuwalną temperaturę nawet o 4oC.