Chłodzenie

Przewodnik dedykowany jest wszystkim klientom, którzy korzystali lub chcieliby korzystać z klimatyzerów bądź klimatyzatorów. Zawiera on wiele porad i uwag na temat doboru odpowiedniego urządzenia.
 • Co to jest chłodzenie ewaporacyjne?

  Co to jest chłodzenie ewaporacyjne?

  Chłodzenie ewaporacyjne, zwane także wyparnym, polega na wykorzystaniu odparowanej wody do schłodzenia gorącego powietrza. Tak dzieje się, gdy wychodzisz z basenu w upalny dzień. Odczuwasz chłód...
 • Profesjonalne chłodzenie hal i magazynów

  Profesjonalne chłodzenie hal i magazynów

  Branży logistycznej i produkcyjnej proponujemy na sezon letni serię profesjonalnych klimatyzerów ewaporacyjnych MASTER, które niskim kosztem zapewniają wysoki komfort pracy w upalne dni. Technologia ewaporacji jest znana i stosowana na świecie od lat.
 • Profesjonalne klimatyzery dla restauracji

  Profesjonalne klimatyzery dla restauracji

  Branży HORECA proponujemy na sezon letni serię profesjonalnych klimatyzerów ewaporacyjnych MASTER, które niskim kosztem zapewniają wysoki komfort pracy i odpoczynku w upalne dni. W szczególności urządzenia te polecamy restauratorom i hotelarzom.
 • Klimatyzer ewaporacyjny MASTER BC 180

  Klimatyzer ewaporacyjny MASTER BC 180

  Klimatyzer MASTER BC 180 o przepływie powietrza 15.000 m3/h to urządzenie, które nie tylko skutecznie obniża temperaturę, ale również oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów i kurzu.
 • Najtańsze chłodzenie na świecie

  Najtańsze chłodzenie na świecie

  Klimatyzery MASTER są zdecydowanym liderem na rynku w ochładzaniu budynków przemysłowych, produkcyjnych, warsztatów, galerii handlowych czy innych budynków użyteczności publicznej. Dzięki zastosowaniu naturalnej metody ewaporacji są bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska i tym samym...
 • Wentylator przenośny MASTER DF 20

  Wentylator przenośny MASTER DF 20

  Przenośny wentylator MASTER DF 20 to lider na rynku wśród profesjonalnych wentylatorów osiowych. Zapewnia on skuteczną wentylację pomieszczeń magazynowych, warsztatów i hal produkcyjnych. Charakteryzuje się przepływem powietrza 6.600 m3/h oraz 3-stopniowym poziomem prędkości.
 • Klimatyzery Master

  Klimatyzery Master

  Klimatyzery Master schładzają powietrze wykorzystując prosty i naturalny proces odparowywania wody. Woda pobierana ze zbiornika przez pompę zwilża duży filtr celulozowy, przez który za pomocą wentylatora o wysokiej wydajności tłoczone jest równocześnie powietrze.

 • Klimatyzery MASTER w piekarniach

  Klimatyzery MASTER w piekarniach

  Dzięki klimatyzerom MASTER udało się zredukować temperaturę pracy, zmniejszyć ilość kurzu i zanieczyszczeń powietrza dostających się z zewnątrz. Wprowadzenie chłodnego, oczyszczonego powietrza jest korzystne zarówno dla naszej produkcji, jak i personelu, któremu zapewniamy w ten sposób zdrowsze i bardziej komfortowe warunki pracy.
 • Klimatyzery MASTER w drukarniach

  Klimatyzery MASTER w drukarniach

  Klimatyzery MASTER są nie tylko tańsze w porównaniu z kosztem instalacji konwencjonalnych systemów klimatyzacji, ale zapewniają także chłodne i nawilżone powietrze, szczególnie ważne w przemyśle drukarskim, ze względu na swój korzystny wpływ na jakość i stabilność druku w wysokich letnich temperaturach.
 • Klimatyzery w salonach samochodowych

  Klimatyzery w salonach samochodowych

  „Z pomocą klimatyzerów MASTER całkowicie udało nam się zmienić jakość powietrza w salonie wystawowym. Temperatura wewnątrz jest przyjemna nawet jeśli na zewnątrz panuje 35°C upał.
 • Klimatyzery MASTER w klubach fitness

  Klimatyzery MASTER w klubach fitness

  „Odkąd zainstalowany został system chłodzenia złożony z klimatyzerów MASTER ilość członków klubu wzrosła, a ludzie chętniej wybierają nasze Centrum Sportu niż inne centra sportu i rekreacji.” mówi kierownik klubu.
 • Pozwól naturze zrobić swoje!

  Pozwól naturze zrobić swoje!

  Piękno chłodzenia ewaporacyjnego polega na jego prostocie. Jest to proces, który wykorzystywany jest od setek lat. Już Arabowie zawieszali mokre koce w wejściach do ich namiotów, a Grecy w oknach i drzwiach wstawiali terakotowe garnki wypełnione wodą.
 • Jak działa klimatyzacja ewaporacyjna?

  Jak działa klimatyzacja ewaporacyjna?

  Klimatyzer MASTER zawiera duże chłodzące wkłady, które w trakcie cyklu pracy pozostają przez cały czas mokre. Gorące powietrze wtłaczane jest do klimatyzatora przez cichy wentylator, nieustannie przechodzi przez nasączone wodą..
 • Klimatyzacja ewaporacyjna, a tradycyjna

  Klimatyzacja ewaporacyjna, a tradycyjna

  Klimatyzery ewaporacyjne MASTER dostarczają świeże, czyste, wolne od zanieczyszczeń, zdrowe powietrze. Wydajność klimatyzacji umożliwia całkowitą wymianę powietrza w całym domu zaledwie w ciągu kilku minut. Klimatyzacja jest całkowicie bezpieczne i przyjazna dla środowiska.
 • Zastosowanie klimatyzacji ewaporacyjnej

  Zastosowanie klimatyzacji ewaporacyjnej

  Dzięki technologii ewaporacji i zastosowaniu urządzeń o bardzo dużych przepływach powietrza, możesz schłodzić nawet największe budynki i co najważniejsze nie jesteś obarczony gigantycznymi kosztami eksploatacji instalacji. Urządzenia MASTER możemy stosować nawet w źle izolowanych obiektach np. namiotach.