Certyfikat ISO

Efektywne ogrzewanie mobilne - nagrzewnica olejowa MASTER BV 77


Nagrzewnica olejowa MASTER BV 77 z odprowadzaniem spalin to zdecydowanie najbardziej funkcjonalna nagrzewnica powietrza na rynku, bardzo często stosowana również w branży HORECA. Wykorzystuje się ją m.in. do ogrzewania namiotów, stoisk gastronomicznych podczas imprez plenerowych, chat grillowych, aren piwnych, pomieszczeń magazynowych i wielu innych. Liczne akcesoria umożliwiają dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.


BV 77 o mocy 20 kW i przepływie powietrza 1 550 m3/h to model z serii nagrzewnic MASTER BV z wymiennikiem ciepła. Charakteryzuje go kompaktowa obudowa i ergonomiczna konstrukcja ułatwiająca użytkowanie i transport – zwłaszcza wygodny uchwyt i duże, stabilne koła. Zbiornik paliwa o pojemności 36 l zapewnia ciągłość pracy przez kilkanaście godzin – średnie zużycie paliwa to 1,67 kg/h.

Konstrukcja nagrzewnicy BV 77 jest dopracowana w najmniejszym nawet szczególe, aby zapewnić jej wysoką funkcjonalność i bezawaryjne działanie. Komora spalania została wykonana ze stali nierdzewnej, zastosowano trzy filtry oleju: filtr w pompie paliwa, filtr ssania i filtr na wlewie, a zewnętrzna pompa ułatwia konserwację. Nowością jest tzw. snorkel - innowacyjne rozwiązanie w systemie odpowietrzania zbiornika paliwa umożliwiające szczelne zamknięcie wlewu i brak przecieku oleju.

Do nagrzewnicy można podłączyć giętki przewód o długości 7,6 m rozprowadzający ciepłe powietrze w trudno dostępne miejsca i na wyższe kondygnacje. Dodatkowo zaleca się także podłączenie termostatu pomieszczeniowego (mechanicznego lub elektronicznego), aby kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczenia i zminimalizować koszty związane ze spalaniem paliwa. Inne przydatne akcesoria to np. podgrzewacz paliwa, rura i okap kominowy do odprowadzania spalin wykonane ze stali nierdzewnej oraz specjalny pokrowiec przeciwdeszczowy podnoszący stopień ochrony do IP 44 – przydatny zwłaszcza, gdy urządzenie pracuje przez większość czasu na zewnątrz.

Firma MASTER to lider na rynku mobilnego ogrzewania, osuszania i wentylacji. Oferowane przez nią urządzenia charakteryzuje wysoka jakość komponentów, bezawaryjność i komfort użytkowania. Części zamienne dostępne są przez okres 10 lat, a szeroko rozbudowana sieć dystrybutorów i punktów serwisowych zapewnia profesjonalną obsługę przed- i posprzedażną.